Горб на спині вирівнювали 10 годин

2017-07-31 03:07:22

 Прийшов до нас із мамою 16-річний хлопчик із Хмельницького, ­якого ми оперували місяць тому. Мав надскладний кіфосколіоз. Кут викривлення хребта сягав 120 градусів. Крім того, був величезний горб на спині. Він навіть не міг стояти рівно, розповідає нейрохірург Ігор Ігоревич Курілець із Міжнародного центру нейрохірургії.

 Батьки помітили викривлення хребта майже одразу після народження дитини. На лікування сина вони поклали всі сили та ресурси сім'ї. Застосовували масажі, плавання, корсети, які рекомендували спеціалісти. Однак все марно, спина викривлювалася з кожним днем.

Складність полягала в тому, що ми мали справу з двома типами викривлень. Тому операція проходила у кілька етапів. Спершу місяць робили витяжку хребта. Це дало змогу спинному мозку пристосуватися до вирівнювання. Потім була операція, яка тривала 10 годин.

Хребет вирівняли й укріпили 23 титановими імплантатами. Це конструкція з металевих пластин і гвинтів.

 Під час операції стало зрозуміло, що вона вдала. Спину вирівняли до 60 градусів. Горб забрали повністю. Хлопець виріс на 8 сантиметрів. Через місяць після операції він може рівно ходити і вже не приймає знеболювальне.

Зараз на пацієнта чекають ще два місяці реабілітації, щоб 1 вересня міг піти до школи.

 Очевидно, ця медична історія закінчиться добре, і ми бажаємо нашому юному пацієнту якомога швидшого одужання. Але скільки тисяч дітей зі сколіозами все ще марно намагаються лікувати консервативно. Тому звертаюся до батьків: ви можете не вірити, що сколіоз це генетичне захворювання. Його розвиток не залежить від масажів чи корсетів. Реального консервативного лікування сколіозів не існує. Однак кожен повинен знати, що за світовим стандартом при куті викривлення понад 40 градусів потрібно робити операцію. Імплантати слід встигнути встановити у підлітковому віці, доки хребет ще гнучкий. Тоді спину можна вирівняти дуже добре. Найгірше при сколіозі це згаяний час і лікування у непрофесійних фахівців.

Консультації в Міжнародному центрі нейрохірургії відбуваються за живою чергою.

Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, тел. 0(44) 592 68 78

м. Кременчук, ­лікарня "Нафтохімік", вул. Свіш­товська, 3, тел. 0(99) 309 20 21

м. Стрий, вул. О. Басараб, 15,

тел. 0(67) 891 00 00Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share