Windows 10 святкує другу річницю: 10 можливостей операційної системи

2017-07-28 21:03:21

Два роки тому Windows 10 для комп'ютерів та планшетів викликав ажіотаж. Microsoft роздавав нову операційну систему безкоштовно тільки для власників ліцензійної Windows 7 і 8.1.

Gazeta.ua зібрала 10 найцікавіших можливостей Windows 10.

1. Творці 10-ї версії Windows приділили увагу і корпоративним користувачам. Windows 10 поєднується з усіма звичними системами управління, що використовують організації.

2. В операційній системі Windows 10 існує цікава функція Windows: Windows spotlight. Вона автоматично завантажує і встановлює різні фонові зображення на екрані блокування. Для того щоб включити цю функцію, відкрийте програму "Параметри Windows" виберіть розділ "Персоналізація", перейдіть на вкладку "Екран блокування" і в списку виберіть пункт "Фон".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рекорд: щоденна аудиторія WhatsApp перевищила 1 млрд

3. Функція WiFi Sense кожен раз при підключенні до мережі Windows запам'ятовує і відправляє в хмару введені паролі. Так формується онлайнова база паролів доступу до бездротових мереж, користуватися якою можна спільно. За допомогою цієї функції можна дозволити підключатися до своєї мережі друзям через Facebook, Skype, Outlook. При цьому не знадобиться вводити паролі, бо при виявленні такої мережі підключення відбувається автоматично. Активувати і налаштувати цю функцію можна за адресою: "Параметри" → "Мережа та Інтернет" → Wi-Fi → "Управління параметрами мережі Wi-Fi".

4. Таймер створення скріншотів в додатку "Ножиці". Стандартний додаток "Ножиці" для створення скріншотів екрану, вікон програм або певних областей на екрані. У Windows 10 "Ножиці" мають можливість задати затримку в секундах перед створенням скріншота.

5. Windows 10 є єдиною системою для пристроїв різного форм-фактора - присутні деякі функції для мобільних пристроїв. Серед них - функція контролю використання мережі, що дозволить не тільки відслідковувати загальний обсяг трафіку, а й виявити найбільш використовувані додатки. Знайти цю функцію можна за адресою: "Параметри" → "Мережа та Інтернет" → "Використання даних" → "Відомості про використання".

6. Windows 10 має вбудовану можливість друку в PDF з усіх програм. Якщо вам потрібно зберегти будь-яку інтернет-сторінку, документ, картинку або щось ще в PDF, ви можете просто вибрати "Друк" в будь-якій програмі, а в якості принтера вказати Microsoft Print to PDF. Раніше зробити це можливо було тільки установивше стороннє програмне забезпечення.

7. Розділ "Сховище" дозволяє отримати детальну інформацію про те, чим зайнятий простір жорстких дисків. Після того можна очистити його від тимчасових файлів, сміття і зайвих додатків. Тут можна також задати місце для збереження документів, відео, музики та установки додатків за замовчуванням. Знайти цей розділ можна за алдресою: "Параметри" → "Система" → "Сховище".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Google сповіщатиме про надзвичайні ситуації

8. У Windows 10 користувачі можуть створювати кілька робочих столів, а також перемикатися між ними. Нова кнопка управління завданнями дозволить побачити всі запущені програми і файли, швидко отримати доступ до них і легко вибрати необхідний робочий стіл або завдання всього в один дотик. Функція Snap дозволяє відкрити до 4 додатків на екрані одночасно, а Windows показує, які ще додатки запущені і як їх можна розмістити.

9. Командний рядок з редагуванням. Звичайні користувачі рідко викликають командний рядок, проте, цей додаток корисний для професіоналів. У операційній системі Windows 10 командний рядок вдосконалений. Він підтримує клавіатурні скорочення для операцій копіювання і вставки.

10. Операційна система має функцію Windows Hello. Вона доступна на машинах, оснащених камерами з високою роздільною здатністю. За допомогою неї можна логінитися в Windows 10 демонструючи комп'ютеру своє обличчя. Так само можна увійти за допомогою вбудованого сканера відбитків пальців.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share