Мерія Одеси через суд намагається стягнути у мільярдера Кивана гроші, які повинні були піти на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури

2017-07-25 13:26:22

Виконавчий комітет Одеської міської ради звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою про примусове стягнення 3 млн 430 тис 636 грн з ТОВ "Рузана-Плюс". Третьою стороною в судовому позові виступає Управління капітального будівництва Одеської міської ради.

Відповідний документ є у розпорядженні Українських Новин.

Відповідно до тексту позову, компанія "Рузана-Плюс" ще в 2007 році отримала дозвіл Одеської міськради на проектування і будівництво в історичному центрі Одеси, на вулиці Катерининській, 27 торгово-офісного центру, який в наслідок перетворився в торговий центр "Kadorr". Це величезна 9-поверхова будівля з підземним паркінгом займає значну частину історичного кварталу. Як зазначають місцеві медіа, чи вписується даний новобуд в загальний вигляд старої Одеси, окреме питання. "Зараз же мова піде про справжнє втілення розвиток міста широко розрекламованих обіцянок сирійського бізнесмена Аднана Ківана- власника скандально відомої будівельної компанії" KadorrGroup ", яка є реальним замовником і власником торгового центру" Kadorr "(хоча в документах замовником будівництва виступає" Рузана-Плюс") ", - відзначає одне з них.

Одним з пунктів цього договору компанія "Рузана-Плюс" взяла на себе зобов'язання прийняти пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста. Це стандартне зобов'язання всіх договорів на дозвіл проведення будівельних робіт, закріплене законодавством України. Ще в 2012 році ТОВ "Рузана-Плюс" сплатила місту свою частку пайової участі - 6 млн.802 тис 594 грн, виходячи з корисної площі об'єкта будівництва в 10 882 кв.м. Але, як згодом з'ясувалося, в ході будівництва початковий проект будівлі був істотно змінений. І замість 10 882 кв м насправді торговий центр "Kadorr" розміщується на 24 276,8 квадратних метрах площі. Фактично сирійський бізнесмен незаконно збільшив площу торгового комплексу більш ніж в два рази. Про це свідчить сертифікат Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 27.02.2014 р серія IV №164140580458. Про таке ось двократне збільшення площі торгового центру ТОВ "Рузана-Плюс" влада міста не повідомила, копію нового техпаспорта так і не надала.

Виходячи з вищесказаного, одеський муніципалітет вирішив самостійно перерахувати суму пайової участі ТОВ "Рузана-Плюс". Ще в 2016 році було прийнято рішення виконкому про затвердження додаткового розміру пайової участі ТОВ "Рузана-Плюс" в розмірі 3 млн 430 тис 636 грн. Однак по закінченню майже року фірма, за якою будує відомий будівельний махінатор Аднан Ківан так і не перерахувала дану суму в бюджет Одеси.

Як зазначають місцеві медіа, з урахуванням вищесказаного міська влада Одеси вирішили в судовому порядку отримати від приватника належні міській громаді гроші, які підуть на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share