Карликові троянди цвітуть до середини осені

2017-07-31 02:26:22

 Звичайними трояндами зараз нікого не здивуєш, тому я вирощую міні-троянди, каже Ніна Степанишина, 55 років, з Ромни Сумської області. У вирощуванні цих квітів завжди трепетний момент, коли мають зацвісти вперше. Цікаво чи буде квітка такою, як обіцяли продавці? Вже тричі купувала блакитні троянди, а вони як не жовті, то червоні.

Карликові троянди виростають заввишки 2030 см. Квітнуть невеликими суцвіттями. Можна вирощувати на балконі, веранді чи у квітнику. Можна обсаджувати ними бордюри або альпійські гірки.

 Люблю ці квітки за постійне цвітіння. Як починають з кінця травня, то закінчують у кінці вересня.

Є сорти колючі і без шипів. Квітки різних кольорів. Розводить сорт Колібрі з махровими пухкими квітами, які ростуть суцвіттями по 35 штук помаранчево-жовтого кольору. Також сорт Даніела із загостреними пелюстками, які спочатку рожево-білого кольору, а до кінця цвітіння стають білими.

 Вони дуже живучі. Добре переносять перепади температури. Навіть підмерзлі пагони на весну повністю відновлюються.

Перед посадкою корінець обрізує на 20 см, а верхівку на 15 см. Так рослина одразу приживеться. Обов'язково замочує саджанець у воді на добу.

 Якщо в квітнику недостатньо сонця, немає сенсу троянду навіть садити. Тільки витратите марно час і гроші. В тіні не ростиме.

Садить їх у квітні, щоб до зими корінці встигли прижитися. Вибирає світле місце без протягів. Перед посадкою на ґрунт насипає компост або перепрілий гній і золу. Перекопує землю і викопує ямку.

 Для троянд немає кращого добрива, ніж гній. Купую кінський, на який не треба чекати, щоб відстоявся. Цей можна використовувати практично свіжий, розкладаючи ранньою весною між кущами. З курячого і коров'ячого гною краще робити настої. Курячий розводжу з водою один до 20, коров'ячий один до 10. Настоюю один-два тижні.

Корисний для квітів настій із кропиви. Наповнює 10-літрове відро порізаною кропивою і заливає водою. Сипле склянку золи і перемішує. Настоює добу. Розводить з водою один до десяти.

 За літо тричі обприскую листки троянд добривом "Бонафорте". Воно підживлює рослину зовні.

Посаджені навесні троянди можуть зимувати у квітнику. Кущики підгортає землею, накриває сухим листям і ялиновими гілками.

Троянди мають серединки у формі ока

 Набридли вдома однакові троянди, тому завела нові. Називаються Бебілун Айс, що в перекладі означає вавилонські очі. У квітки пуста серединка, як у шипшини. Ніжний колір пелюсток, а в середині яскравий малюнок у формі ока, каже 38-річна Олена Гринюк з Полонного Хмельницької області. Побачила саджанці у квітковому каталозі. Замовила по пошті. Посадила біля веранди, а солодкий запах по всій хаті.

Квіти виростають заввишки 5060 см. Не вимагають спеціального догляду. Підживлювати треба так само, як звичайні троянди.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share