Потрібна глиняна тротуарна бруківка

2017-07-31 04:21:22

 Для садової доріжки не всяка цегла згодиться. Треба купувати глиняну тротуарну бруківку. Це дорогувато. Але спроба заощадити використати просту цеглу, обійдеться дорожче. Уже після першого сезону з'являться тріщини. А якщо цегла попадеться недопечена або перепечена, розвалиться після першої ж зими, каже Микола Заєць, 61 рік, із Миргорода на Полтавщині. Самотужки зробив садову доріжку біля дому.

Розмір тротуарної цегли 20х10 см. Такого ж буває і тротуарна плитка.

 Важливою частиною садової доріжки є місце стику із газоном, зауважує Микола Заєць. Саме від бордюру залежить, чи розповзатимуться цеглини, а за ними і вся доріжка. Тому рекомендую ставити цеглу на торець. Зовні додатково підперти заглибленою до рівня газону дошкою. Її товщина 2,5 сантиметра, висота розмір цегли плюс товщина піщаного шару "подушки". Дошку фіксують убитими в землю клинами. Захищають антисептиком. Через два роки вимощена доріжка остаточно "осяде", тоді дошку можна забрати.

Плануючи садову доріжку, слід оминати великі дерева. Їхнє коріння легко підніме цеглу.

 Але головна загроза вода, попереджає спеціа­ліст. Взимку замерзає і тане, рве цеглу на шматки. Якщо немає стоку води, з однієї або обох сторін прокопайте додаткову поглиблену траншею.

Основа доріжки складається з двох шарів. Нижній суміш піску з гравієм або гранітна крихта.

 Ґрунт слід вийняти і засипати гравійну суміш. Пройтись по цьому місці трамбівкою. Для кращого ущільнення полити водою. Первинну підсипку потрібно робити товщиною не менше 5 сантимет­рів. Для звичайної дачної ділянки висота посипки 1015 сантиметрів.

На крихту кладе крупнозернистий, краще намивний, пісок. Товщина шару дорівнює різниці між висотою і товщиною цегли, плюс ще 24 см.

 Перед укладанням пісок потрібно добре намочити водою. Не варто сильно його вирівнювати. Він повноцінно ущільниться на наступній стадії.

Надмір піску маленьким совком виймає вздовж направляючих дощок. Починає укладати бордюр. Не сильними, але різкими ударами вганяє цеглу на потрібну висоту. Починає вкладати доріжку.

 Малюнок слід продумати заздалегідь. Постарайтеся не впасти в спокусу викласти складний візерунок. Для прямокутної цегли химерність протипоказана. Кожну цеглину перевіряйте по рівню. Коли забиваєте її в пісок молотком не поспішайте. Тут важливо не переборщити. Видавиш пісок цегла провалиться. Доведеться вийняти. Знову розрівняти пісок, встановити наново.

Остання стадія будівництва заповнення вертикальних стиків між блоками.

 Це найлегший і приємний етап роботи. На готову доріжку насипають пісок і "ганяють" шваброю по поверхні, доки не будуть заповнені всі порожнечі. Залишиться полити доріжку водою.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share