Хто стане наступним президентом? Результати дослідження

2017-07-27 14:18:22

За досить короткий період актуальні виклики часу помітно змінили суспільно-політичні настрої наших співвітчизників. 2-19 липня авторитетна компанія ZB Global провела всеукраїнське опитування, в якому взяли участь 2009 громадян України.

За повідомленнями аналітиків ZB Global: "регіональна і соціально-демографічна репрезентативність була забезпечена у повній мірі, а помилка вимірювання склала ± 2,2%". У пулі питань, на які відповідали українці, були і теми їхніх електоральних переваг. На актуальні відповіді на питання "Якби парламентські вибори проводились найближчої неділі, то як би Ви проголосували?" і "Якби вибори президента відбулися наступної неділі, то як би Ви проголосували?" дав коментар директор дослідницької компанії ZB Global, політолог Олексій Якубін:

"Ситуація, що склалась, одночасно очікувана і частково несподівана, у деякому роді оновлена. Лідери рейтингу, а так само їх партії ні для кого не новина. Ці політики з багаторічним стажем і досвідом, вже займали і займають керівні посади в країні. Відносно свіжа зміна - рейтинг популярності Вадим Рабінович протягом останнього півріччя, що демонструє тенденцію до зростання. Те ж стосується і партії "За Життя", персоналистический проект, якиц дзеркально відображає рейтинг лідера партії. Рабіновичу поступилися і Гриценко, котрий до недавніх пір був в першій трійці, і радикал Ляшко. Справа в тому, що в суспільстві є прагнення до нових облич в політиці, пов'язане з розчаруванням в нинішній владі і в "попередниках", які змінюють один одного, а "від перестановки доданків сума не змінюється ". Олексій Якубін зазначає, що потенційна явка на президентські вибори 75,6%, на 10% більше, ніж імовірна явка на парламентські вибори. Це пояснюється тим, що для наших співвітчизників важлива не тільки сама персона, але і харизматичні риси її лідера. У протиріччя нинішньому формальному державному ладу - парламентсько-президентської республіки, президент, як гарант держави, в суспільній свідомості наділяється більшими повноваженнями, ніж парламент: українці сконцентровані більше на конкретну людину, ніж на партію.

"Хороші результати Рабінович і його партія, в президентському і парламентському рейтингах пояснюються активною медійною роботою лідера зазначеної політичної сили, який конкретизує свої цілі, має зрозумілу ідеологію, а на конкретику зараз є величезний попит. Людям важливо знати реалії - що, звідки, куди, навіщо і як, а не слухати обіцянки, які неможливо виконають або які далекі від їх повсякденного життя. До того ж, розчарованість у владі створює протестні настрої, представники яких симпатизують опозиції. Рабінович, як її представник не розпорошується на мовні питання або інтернет-заборони, а діє цілеспрямовано, у сфері більш серйозних проблем - медичної і пенсійної реформи, наприклад, тим самим заробляючи собі образ опозиційного лідера, який турбується про широкі верстви населення.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share