Почались зйомки фільму "Ворошиловград" за романом Сергія Жадана

2017-07-31 15:18:22

У м.Старобільську на Луганщині розпочалися зйомки фільму "Ворошиловград" за романом Сергія Жадана. Стрічка українсько-китайського виробництва режисераЯрослава Лодигіна.

Головного героя Гернмана зіграє київський театральний актор Олег Москаленко, у ролі Кочі - Володимир Ямненко , Олексій Горбунов зіграє пастора. Одну з невеликих ролей виконає автор сценарію Сергій Жадан.
" Із цим романом було пов'язано багато історій. Мене за нього критикували. Була теорія, що я написав його на замовлення німецького виробництва, бо часто згадую німецькі марки автомобілів. А друга, що я писав його на замовлення Партії регіонів, бо про Донбас написано не зовсім погано, навіть є кілька позитивних героїв, народжених на Донбасі. - каже Сергій Жадан. -
Процес створення сценарію був дуже довгим, у нас не виходило з першого разу, і з другого, і з шостого не виходило. Ми запросили до співпраціНаталію Ворожбит. Нинішній кардинально відрізняється від роману, й саме це буде однією з причин, що фільм сподобається або не сподобається глядачеві. Тим, хто любить книжку, не вистачить деяких сцен. Але сподіваємося, що наш глядач розумний і уважний, і усвідомлює, що фільм не зобов'язаний бути ілюстрацією книги".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сергій Жадан назвав 4 найкращі книги про війну на Донбасі

Для зйомок у м. Старобільську рідному місті Сергія Жадана побудували заправку, просто на тому пагорбі, який описував автор.
"Це занедбане місце, не дуже сучасне, там немає хот-догів, але там є бензин, СТО, вагончик Кочі, кабіна КамАЗа і вид на телевежу, що теж описана в романі. - розповідає режисер Ярослав Лодигін. - Вийшло атмосферно іржава, холостяцька заправка, де мешкають наші герої. Жадан нас підставив, бо описав все дуже точно: річка, пагорб, заправка, вежа. У нас не було шансів знайти таку локацію деінде. Стару заправку, про яку йдеться в романі, місцеві жителі давно розібрали по цеглині, й ми сподіваємося, що нашу, побудовану, не встигнуть розтягнути до того, як ми почнемо знімати".
Знімальний процес триватиме 33 дні, 21 із них у Старобільську.

Бюджет стрічки становить 1,1 млн євро. Половину з них виділяє Державне агентство з питань кіно України.
На екрани "Ворошиловград" вийде восени 2018 року.

У вересні вийде шостий роман Сергія Жадана "Інтернат". Головний герой роману учитель Паша з Дебальцевого опиняється в центрі воєнних дій на Донбасі.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share