Генпрокуратура закрила справу про збитий бойовиками літак

2017-07-18 02:16:22

Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження у справі про збитий військовий літак Іл-76. Винним визнали колишнього керівника штабу АТО, генерал-майора Віктора Назарова, 60 років. Однак він продовжує служити у Генеральному штабі.

Назарова вважають винним у недбалому ставленні до служби. Засудили до 7 років тюрми ще в березні. Однак виявилося, що стаття, за якою звинуватили генерала, не існувала до 2015 року. А трагедія трапилася у червні 2014-го, пояснили у Генпрокуратурі закриття справи.

Експертів, які робили експертизу, що довела винуватість генерала, визнали некомпетентними. Зараз готують повторну експертизу.

Літак Іл-76 бойовики збили у ніч з 13 на 14 червня 2014 року над Луганськом. Загинули 40 десантників і дев'ять членів екіпажу. Пізніше з'ясували, що Назаров відправив борт у зону АТО, хоча йому доповідали про небезпеку навколо летовища.

У листопаді того ж року генералу оголосили підозру у службовій недбалості. Взяли під варту, але він вийшов під заставу в 365 тис. грн.

 Його справа продовження не ­матиме. Її хочуть подати як прецедент. Але це не так. Бо його не затримали у залі суду і не відібрали звання. Він не ключовий гравець у команді ЗСУ. Це гвинтик. Суспільству кинули кісточку, аби заспокоїлося, заявив ще після вироку Назарову у березні військовий експерт Дмитро Снєгирьов.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share