Українці їдять набагато менше імпортних яблук

2016-03-29 07:35:23

В лютому цього року обсяги закупівель яблук фруктів на зовнішньому ринку впали вдвічі в порівнянні з таким же місяцем 2015 року. За сезон імпорт зменшився у 3,4 раза.

Про це пише Agravery з посиланням на офіційні дані.

Згідно з даними Держстату, за лютий 2016 року на український ринок було завезено трохи менше 5 тис. тонн яблук, тоді як за аналогічний місяць роком раніше Україна імпортувала 10 тис. тонн цих фруктів.

Всього ж за липень-лютий сезону-2015/16 імпорт яблук в Україні склав трохи більше 9,2 тис. тонн проти 31 тис. тонн цієї продукції, завезеної на український ринок за такий же період у попередньому сезоні. Таким чином, з початку сезону Україна скоротила обсяги закупівель яблука в 3,4 рази.

Основним постачальником яблук на ринок України виступає Польща, на частку якої припало близько 98% імпорту.

Таке істотне скорочення обсягів поставок яблук на український ринок аналітики пов'язують з девальвацією гривні, внаслідок чого імпортна продукція в Україні помітно подорожчала. При цьому на ринку присутні досить великі обсяги місцевих яблук. Як повідомляли раніше експерти "АПК-Інформ: овочі і фрукти", в поточному сезоні експорт яблук з України впав до мінімальних показників за всю історію незалежності країни. Пов'язано це, в основному, із забороною на поставки української плодоовочевої продукції в Росію, яка раніше виступала основним імпортером українських яблук. При цьому поставки даної продукції на російський ринок через Крим на даний момент також неможливі. Як результат, українські садівники змушені збувати свої яблука на внутрішньому ринку.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share