Ляшко презентував план виходу України з кризи

2016-03-28 17:35:23

Ключовим для розв'язання глибокої кризи в Україні є радикальна зміна економічної політики, а не зміна прем'єра чи уряду, - переконаний лідер РПЛ Олег Ляшко.

За його словами, Радикальна партія виробила Антикризовий економічний план і пропонує покласти його в основу діяльності нового уряду і коаліції.

"Якщо інші політики не спроможні - у нас є команда, здатна реалізувати цей амбітний план і вивести Україну з кризи", - наголосив головний радикал.

До "плану Ляшка", зокрема, входить розробка комплексної програми соціально-економічного розвитку (2016 рік), яка передбачатиме перехід до економічного зростання на рівні 7-10% на рік із одночасним підвищенням рівня життя громадян. З метою забезпеченням інституційної спроможності переходу країни від занепаду й "проїдання" до інвестиційного розвитку, структурної модернізації та стимулювання економіки радикали пропонують створити систему державних інститутів та механізмів розвитку економіки, серед них - експортно-кредитне агентство, державний банк відбудови і розвитку, індустріальні парки, агентство підтримки малого бізнесу та інші.

"Прискорення економічного розвитку планується досягти через цілеспрямований "розігрів економіки", вплив на динаміку ВВП через усі його складові інвестиційний попит, приватний та державний споживчий попит, експорт та імпорт з налаштуванням усіх важелів економічної політики на режим модернізації", - йдеться у документі.

Серед іншого, радикали пропонують встановлення дієвих податкових, митних, тарифних, регуляторних та інших інвестиційних стимулів для залучення масштабних приватних інвестицій в реальний сектор економіки (у т.ч. податкові канікули для малого бізнесу; вигідні для вітчизняних виробників мита; звільнення реінвестованого прибутку від оподаткування; індустріальні парки з готовою інфраструктурою і податковими стимулами; додаткові гарантії інвесторам в рамках державно-приватного партнерства та ін.).

Також у документі йдеться про необхідність підвищити роль держави як інвестора, здатного тимчасово замінити приватного інвестора в економіці до відновлення довіри до останнього.

Одним з основних пунктів "плану Ляшка" є стимулювання експорту українських виробників, в тому числі через ліквідацію регуляторних обмежень для експортерів, cпрощення процедур міжнародної торгівлі, державне страхування, гарантування та здешевлене кредитування експорту та ін.

Підвищити купівельну спроможність громадян радикали пропонують шляхом не номінального, а реального підвищення мінімальних соціальних стандартів у поєднанні зі зниженням податкового тиску й масштабною детінізацією економіки на фоні стимулювання виробництва.

Також в "плані Ляшка" йдеться про запровадження щоквартального публічного звітування керівництва місцевих органів самоврядування та уряду прореалізацію програми соціально-економічного розвитку.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share