У ЄС відреагували на спецконфіскацію

2016-03-28 07:42:22

Представництво ЄС вважає, що Україна робить кроки до запровадження "жорсткого законодавства... без захисту права на чесний суд та право власності".

Про це йдеться у коментарі представництва щодо законопроекту 4057, який ухвалений Верховною Радою у першому читанні, - пише "Європейська правда"

"Проект щодо конфіскації не містить достатніх гарантій захисту права власності, яке відповідало би стандартам ЄС.

Він, швидше, може сприйматися як поспішний крок до впровадження жорсткіших інструментів, які не передбачають необхідного захисту права на чесний суд, захисту прав власності та необхідної підвищеної стабільності відносин власності", - йдеться в поясненні дипмісії ЄС.

Також представництво ЄС нагадало, що в останні місяці Рада затвердила законодавство про спецконфіскацію (проекти 2540a, 2541a, 3040), "які були розцінені експертами ЄС як просування до правильного балансу" і "були серед зобов'язань української влади в контексті Плану дій візової лібералізації".

Нагадаємо, законопроект № 4057 пропонує зміни до кримінального законодавства для конфіскації "цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду". Ініціатори законопроекту вказували, що документ дозволить повернути в держбюджет арештованих 1,5 млрд гривень режиму Януковича.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share