Порошенко везе "подарунок" у Вашингтон - нардеп

2016-03-29 12:29:23

Верховна Рада проголосувала за звільнення генпрокурора Віктора Шокіна напередодні поїздки Петра Порошенка до США. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав позафракційний нардеп Віктор Чумак.

"Бо завтра 30 березня, кінець місяця. І Петро Олексійович Порошенко летить до США. Саме вони дуже серйозно і активно наполягали на звільненні Шокіна. Слідкували як йде реформа прокуратури. А оскільки реформа не йде ніяк, треба привезти до Вашингтону хоча б "голову" Шокіна. От і все", - пояснив він.

За словами нардепа, Генпрокуратурою "реально керує" президент.

"Яка різниця, хто далі очолюватиме ГПУ. За тієї системи політичних призначень яка є, реальним її керівником залишається президент. Саме він вносить подання, яке схвалює Рада. Порошенко єдиний, хто може контролювати прокурора. У тій системі, яка створена в Раді, де найбільша фракція БПП, генпрокурор буде залежним від президента. Тому немає жодної різниці в іменах. Хочете прізвище? Петро Порошенко", - сказав парламентарій.

Чумак зауважив, що після звільнення Шокіна повні функціональні повноваження отримає в.о генпрокурора Юрій Севрук. "Севрук може виконувати обов'язки до своєї старості", - припустив Чумак.

Також нардеп прокоментував звільнення Давіда Сакварелідзе з посади заступника генпрокурора.

"Це зачищення прокуратури від елементів, які вносять дисбаланс у корупційний консенсус. Який склався у прокуратурі за всі роки. А Сакварелідзе починав руйнувати цю систему. Це останній крок Шокіна перед відставкою. Щоб потім він не наражався на дуже жорстоку критику", - сказав Чумак.

"Як бути? Кричати про це. Є французьке прислів'я, яке можна перекласти на українську так. Влада у парламенті завжди голосує. А опозиція галасує. Інших інструментів, ніж говорити про це, немає. У громадськості ще є інструменти - виходити на вулицю, проводити мітинги, демонстрації. А політики мають говорити з трибуни Верховної Ради, писати звернення. Але рішення приймають ті, у кого більшість. Навіть якщо вона нам не подобається", - резюмував нардеп.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share