Росія не вивела з Сирії навіть десятої частини контингенту - експерт

2016-03-29 00:10:22

Російський військовий експерт Павло Фельгенгауер заявив, що Росія фактично не вивела навіть 10% свого контингенту з Сирії.

Як передає RFI, фахівець зазначив, що у звільненні Пальміри зіграли роль не тільки російські війська, але і "Хізбалла", а також шиїтські найманці з Ірану, Іраку, Афганістану, які воюють за Асада. При цьому операція Ірану, Росії та їх місцевих союзників по звільненню Пальміри користувалася підтримкою світової спільноти.

Разом з тим він назвав заяву про виведення військ "піар-акцією", яка стала "правильним тактичним рішенням".

"Путін прямо сказав, що нема чого тримати таку угруповання літаків, якщо роботи для них стало менше. Розумно відвезти їх у Росію для ремонту, обслуговування, дати відпочинок льотчикам, механікам. Заодно не платити їм валютні витрати. Але це розумне тактичне рішення було представлено як стратегічне як рішення про виведення російських військ з Сирії, які виконали там своє завдання. Ось це була неправда. Російські війська з Сирії не виводяться, а завдання не виконано", - висловив думку експерт.

За словами Фельгенгауера, Сирію покинули "деякі літаки разом з пілотами та обслуговуючим персоналом, а всі інші залишилися, в тому числі сухопутні сили". Він додав, що Росія "буде продовжувати воювати" на підтримку сирійського лідера Башара Асада.

14 березня президент Росії Володимир Путін віддав наказ міністра оборони РФ почати з 15 березня виведення основних сил російської армії Сирії. З тих пір здійснювався поступовий висновок російської авіатехніки з Сирії. При цьому російські літаки і вертольоти продовжують завдавати ударів по позиціях бойовиків організацій "Ісламська держава" і "Джабхат ан-Нусра".Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share