Фруктові соки шкідливіші за солодку газовану воду - вчені

2016-03-28 13:13:22

Британські вчені з'ясували, що в 100 мл соку міститься майже стільки ж цукру, скільки дітям рекомендується вживати за день. Дослідники з Ліверпульського університету проаналізували 203 види фруктових напоїв, соків та смузі і з'ясували, що в них міститься "неприпустимо велика" для дітей кількість цукру. Про це повідомляє BBC.

Ввчені дослідили лише ті напої, які орієнтовані на дітей. Наприклад, продавалися в дитячих розділах інтернет-магазинів або мали характерні малюнки на упаковці.

Серед 158 фруктових напоїв, які піддали аналізу в Ліверпульському університеті, середній рівень вмісту цукру склав 5,6 грам на 100 мл. Це еквівалентно трохи більше ніж одній чайній ложці цукру. Середній вміст цукру у 21 виду соків склав 10,8 грам на 100 мл (більше двох чайних ложок), а у 24 видів смузі 13 грамів на 100 мл (більше трьох чайних ложок).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці створили кулон SenStone, який перетворює голосові записи в текст

Відповідно до рекомендацій національної служби охорони здоров'я Великобританії, щоденна норма цукру в день для дітей у віці 4-6 років становить 19 грам (приблизно 5 чайних ложок). Діти у віці 7-10 років не повинні споживати більше 25 грам цукру (6 чайних ложок) щодня.

За інформацією сайту Medical News Today, в одній банку газованої води об'ємом 350 мл міститься близько 10 чайних ложок цукру.

Нагадаємо, вчені з Університету Данді в Великобританії з'ясували, що застосування ЛСД пригнічує депресію.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share