Вчені назвали число видів динозаврів

2016-03-28 06:42:22

Норвежські біологи з Університету Осло назвали можливу кількість видів, що жили на Землі динозаврів. Присвячений дослідженню препринт автори розмістили на сайті bioRXiv.org.

Отримане вченими число існували на Землі в епоху мезозою видів динозаврів виявилося рівним 1936. При цьому мінімально можливе значення видів 1543, а максимальне 2468.

Своє дослідження вчені засновували на відомостях про систематику і палеобіологію динозаврів. Вони включали в себе 3122 спостережень власне Dinosauria (974 пологів і 1124 видів) та їх підгруп: 1150 спостережень Ornithischia (306 пологів і 360 видів), 602 спостережень Sauropodomorpha (215 пологів і 246 видів) і 1366 спостережень Theropoda (451 пологів і 516 видів).

Для всіх видів біологи підрахували кількість виявлених останків, що припадають на кожну геологічну стадію мезозою, і отримані результати занесли в таблицю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені з'ясували, завдяки чому на Землі зародилося життя

У своїй роботі вчені намагалися провести оцінку числа видів динозаврів за допомогою власної статистичної моделі, названої ними True Richness estimated using a Poisson Sampling model. Такий підхід, на їхню думку, володіє високим ступенем достовірності, а його результати стійкі до невеликих змін вихідних даних.

Динозаври жили на Землі з тріасового періоду до кінця крейдяного періоду. Палеонтологи поки не знають точного числа видів динозаврів. Деякі експерти заявляють, що виявлені фрагменти тварин, належать до різних геологічних стадіями, можуть належати одним і тим же тварин.

Нагадаємо, вчені виявили залишки динозавра в Узбекистані.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share