Вчені знайшли рецепт правильного шопінгу

2016-03-28 14:59:24

Вчені з чотирьох американських університетів провели спільне дослідження, щоб зрозуміти, чи має сенс складати список потрібних товарів перед походом в магазин або досить спиратися на ресурси власної пам'яті. Про це повідомляється в журналі Journal of Consumer Psychology.

Всього дослідники провели експерименти з 700 покупцями. В рамках одного з експериментів добровольцям дали список з 20 фруктів і овочів. У частині опитаних туди увійшли добре відомі яблука, банани і капуста, а в інших буряк, кокоси і інжир. З'ясувалося, що у другому випадку покупцям доводиться обходити всі полиці, постійно звіряючись зі списком, а в першому списку легко запам'ятати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці створили кулон SenStone, який перетворює голосові записи в текст

Вчені спробували з'ясувати, скільки елементів списку покупці зможуть запам'ятати, якщо вони перервуть шопінг на 10 хвилин. Виявилося, що люди не уявляють собі масштаби власної забудькуватості і не можуть спрогнозувати, про що саме вони забудуть.

У зв'язку з цим вчені рекомендують всім ходити в магазин зі списком потрібних товарів. Згідно з наведеною у дослідженні статистиці, нині так роблять тільки 50 відсотків покупців.

Нагадаємо, стало відомо ТОП-25 найвідвідуваніших сайтів в Україні за лютий 2016 року.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share