Хропіння лікують спеціальним апаратом

2016-03-29 07:05:23

Хропіння лікують спеціальним апаратом

Хропіння у чоловіків та жінок навчилися лікувати в лабораторії сну в Івано-Франківську. Про це пише газета "Експрес"

"Хропіння приховує великі проблеми зі здоров'ям, - каже засновник лабораторії, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету Іван Титов. - Досліджують якість сну просто. Пацієнтові одягають на руку діагностичний апарат - невеличкий пристрій розміром з невеличкий мобільний телефон. Від нього на пальці фіксується маленький датчик, і ще один датчик - на носі. Зазвичай із цим апаратом людина йде додому, бо там вона спатиме в комфортних та звичних для неї умовах. І показники, відповідно, будуть якнайточніші. В окремих випадках пацієнти сплять із датчиками в університетській клініці".

Під час сну цей прилад записує такі показники: потік повітря, насичення крові киснем, частоту і регулярність пульсу. Коли людина прокидається, апарат вимикається автоматично. Згодом усі записані дані виводять на комп'ютер та обробляють у спеціальній програмі, яка рахує ризики пацієнта отримати серйозні, а може й смертельні серцево-судинні ускладнення, ступінь порушення дихання вві сні.

" Найчастіше ми виявляємо багаторазові зупинки дихання у сні. Ось, наприклад, людина спить вісім годин, і за цей час у неї є чотири години повноцінного сну і чотири години майже відсутності дихання. При цьому організм з цим якось бореться, і людина хропить. Але це не найстрашніше, бо при таких зупинках дихання у критичні моменти можуть настати інфаркти, інсульти або навіть смерть. І якщо є проблема з прохідністю дихальних шляхів і доставкою повітря в легені, які насичують кров киснем, то, лягаючи спати, пацієнт просто вдягає спеціальну маску, що під'єднана до невеликого аппарата, який і забезпечує потрібний тиск. Для деяких хворих, особливо старшого віку, така терапія потрібна пожиттєво, для декого - на певний час. Адже якщо спати із таким апаратом, то можна підкачати м'язи гортаноглотки, а якщо ще скинути зайву вагу, кинути курити та не вживати алкоголь, то пацієнт може припинити хропіти".

Найчастіше до лабораторії сну потрапляють люди, які хроплять вночі, і через це короткочасно засинають удень, наприклад, за кермом чи на людях. Зазвичай, ці пацієнти мають надмірну вагу тіла, високий артеріальний тиск та рівень цукру в крові, скаржаться на хронічну втому. Таку терапію використовуватимуть і для вагітних. За словами професора Титова, жінки при надії часто починають хропіти, а це може спричинити загрозу перебігу вагітності, бо від дефіциту кисню передусім страждає в утробі матері дитина.

Нагадаємо, щоби добре висипатися, фахівці радять вкладатися спати в один і той же час, бажано голяка. А ще на ніч їсти банани, пити молоко і нюхати лаванду. Стрес і надмірна стимуляція мозку перед сном, - скажімо, перегляд телепередач, інтернету - вважаються головними причинами безсоння.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share