Презентували збірку "Кінематографічна ревізія Донбасу"

2016-03-29 12:44:22

В рамках міжнародного фестивалю документальних фільмів Docudays UA представили видання "Кінематографічна ревізія Донбасу".

Збірка була видана Національним центром Олександра Довженка, за підтримки Державного фонду фундаментальних досліджень.

"Кінематографічна ревізія Донбасу" ставить на меті дослідити місце прикордонного Донбаського регіону в історії української культури та кінематографа.

До збірки увійшли шість статей. Кінознавець Центру Довженка Олександр Телюк дослідив образ Донбасу в українському радянському кіно, американський історик японського походження Гіроакі Куромія проаналізував Донбас в "Ентузіязмі" Дзиґи Вертова, кінознавець Анна Онуфрієнко присвятила свій матеріал фільмам Леоніда Лукова. Також збірник включає кінематографічні дослідження журналіста, письменниці Олени Стяжкіної ("Нескорені" Бориса Горбатова як джерело мистецтва історії та мистецтва кіно"), Ольги Брюховецької, яка дослідила фільм "Квітка на камені" Сергія Параджанова, та Катерини Яковенко ( "Дзеркало для героя": простори Донбасу у фільмі Владіміра Хотінєнка).

Завершується збірник вибраною фільмографією переліком фільмів, які знімалися на Донбасі чи присвячені йому.

Робота над збірником тривала три місця. Книгу будуть розповсюджувати безкоштовно на запит учбових закладів та бібліотек.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share