"Чудо", "Пінгвін", "Бджілка" - що рекламувала радянська преса

2016-03-25 14:49:02

Початок 1970-х ознаменувався появою і широким розповсюдженням послуги прокату найрізноманітніших товарів. Пише "Про Захід".

У всіх районних центрах Закарпаття і навіть великих селах відкривалися прокатні пункти, де можна було за певну плату взяти у тимчасове користування найрізноманітніші речі. Причина була у матеріальній збіднілості населення , яке не мало заощаджень, на які можна було купити щось цінне. Прокатний же пункт був такою собі завуальованою формою розстрочки: Цікаво, що у прокатних пунктах, судячи з тогочасної реклами, можна було взяти все: від спальних мішків та музичних інструментів до телевізорів і навіть автомобілів.

У 70-х побутова техніка розвивалася дуже швидко, тож у газетах часто з'являлася реклама різноманітних пристроїв. Справжнім дивом для господарок, на кухні яких до цього були лише сковорідки й каструлі, стала електрична сковорода "Чудо". Це був праобраз сучасної мультиварки: товста сковорода з товстою кришкою, на якій знаходився нагрівальний елемент. Готувати у такій сковороді можна було що завгодно, в ній ніколи нічого не підгорало, тому хазяйки у чергах за нею стояли.

Перший вентилятор "Пінгвін" теж був у ті часи дуже популярним. Газетна реклама нахвалювала цей незнайомий прилад, зауважуючи, що ним можна не лише охолодитися у спеку, а й швидше висушити білизну.

Також широко у середині 70-х почали рекламувати холодильники, наприклад, "Каспій-4", "Ярна-3", "Донбас-8". Коштували вони 260-280 рублів, що приблизно дорівнювало місячній зарплаті робітника. Зазначалося, що експлуатувати ці холодильники можна буде близько 15 років, однак на практиці ці агрегати показали неабияку живучість і досі у багатьох людей справно працюють.

Пральні машини теж з'являлися в будинках . У 70-х газети рекламували різні: маленьку "Бджілку", просту "Таврію" і диво радянської техніки "ЗВІ" Московського електромеханічного заводу. Остання була особлива, бо вже мала центрифугу, яка віджимала випрані речі. Кажуть, при цьому агрегат видавав неймовірні звуки і стрибав по всій ванній кімнаті, але радянські господарки все одно були в захваті.

Ще одним модним у ті часи побутовим приладом був пилосос. Коштували пилососи недорого. Ще б пак: реклама пилососів у газетах обіцяла, що вони можуть не лише прибирати пил, а провести в квартирі побілку і навіть обприскати квіти

Любили в той час рекламувати і кафе з ресторанами. У "Київ" запрошували на свята, попереджаючи, що потрібно заздалегідь подбати про замовлення столиків, у "Скалу" кликали спробувати рябчиків та красноярських косуль, новий ресторан "Радванка" вдень працював, як їдальня, а ввечері як ресторан, а молодіжне кафе "Будівельник" біля виноградників і цегляного заводу заманювало тим, що ввечері там можна послухати магнітофонні записи і потанцювати.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share