Володимир Козюк віддав до музею 1500 експонатів

2016-03-25 14:12:03

Сьогодні Вінницю відвідали представники "Книги рекордів України". Зробили перевірку заявки місцевого художника і колекціонера Володимира Козюка на 9 рекордів. Кожен пов'язаний із якоюсь колекцією і за результатами перевірки підлягає реєстрації. Про це коренденту Gazeta.ua розповів Олег Іваненко, голова редакційної ради національного проекту "Книга рекордів України".

"Це вперше стільки рекордів від однієї особи. Це рекорд рекордів. Я навіть жартома пропонував колезі зареєструвати його десятим. Бачимо чудові автентичні речі, які лежать в основі України. Саме на таке направлена "Книга рекордів України". Ми не обираємо якісь другорядні речі. Визначаємо те, що може прославити наш народ з найкращого боку в світі. Дипломи вручимо в Києві за декілька тижнів, коли підготуємо. Далі будемо пропонувати визнати ці досягнення на світовому рівні", - каже Олег Іваненко.

Огляд провели у художньому музеї. 250 народних ікон почіпляли на стіни у залах та коридорах. На столах розмістили оригінали 850 дореволюційних листівок із зображеннями людей і пейзажів України, 250 фотографій хат під стріхою зроблені до 1936 року, 200 фотографій людей у вишитих сорочках датовані до 1924 року.

"Для збору колекцій об'їздив усіх найбільших колекціонерів та антикварні крамнички у світі. Листівки з українськими видами поки всі не скупив, то не міг заспокоїтися. Тепер вони всі у мене. За останні доводилося домовлятися із дуже солідними людьми. Тому й ціни високі. Бувало за листівку платив, як десять зарплат батьків", - розповідає Володимир Козюк.

Частину з виставленого 1500 експонатів, колекціонер передав у власність Вінницькому обласному художньому музею. Це найбільша пожертва для музеїв України, тому її теж зафіксували як рекорд.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share