Ford створить фари, які не сліпитимуть дальнім світлом

2016-03-28 12:13:22

Компанія Ford оголосила про розробку нової системи управління головними фарами, яка дозволить не засліплювати дальнім світлом водіїв.

Технологія отримала назву Glare-Free Highbeam, повідомляє AUTO-consulting.

Функція працює разом з адаптивними світлодіодними фарами головного світла, які змінюють напрямок світлового потоку і його інтенсивність в залежності від швидкості, природного освітлення, кута повороту та дистанції до інших машин.

"Наші дослідження показали, що деякі водії зовсім відмовляються від використання дальнього світла, побоюючись засліпити інших водіїв. Glare-Free Highbeam дозволить забути про подібні переживання і максимально збільшити застосування дальнього світла без шкоди для інших автомобілістів. А м'яка зміна налаштувань дозволить очам водія максимально швидко адаптуватися до змін освітленості", пояснив провідний інженер європейського підрозділу Ford Майкл Коерр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Система автоматичного гальмування стане стандартною для більшості авто

Функція Glare-Free Highbeam використовує камеру на лобовому склі, що в темний час доби стежить за фарами зустрічних машин і за задніми ліхтарями попереду автомобілів, що йдуть на відстані до 800 метрів. По мірі наближення до іншого транспортного засобу система автоматично перенаправляє промені фар дальнього світла, щоб уникнути засліплення зустрічного водія, а потім поверне колишні налаштування.

Система Glare-Free Highbeam стала доступною для мінівенів S-Max і Galaxy, а трохи пізніше вона з'явиться на кросовері Edge.

Нагадаємо, конструктори розробили фари, які не засліплюють дальнім світлом. Промінь фари складається з вузьких сегментів, межі яких трохи заходять один в одного. Яскравість кожного з сегментів можна зменшувати, або зовсім вимкнути його.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share