У Львові активісти подарували обласному прокурору яйця

2016-03-28 15:29:23

Сьогодні, під прокуратурою Львівської області відбулася акція з вимогою звільнення чинного генпрокурора Віктора Шокіна, проведення прозорого конкурсу на цю посаду а також припинення тиску на команду Сакварелідзе.

На акцію вийшли декілька десятків активістів різних громадських організацій. За їхніми словами, Віктор Шокін не витримав іспиту розслідуванням злочинів по Майдану та справою діамантових прокурорів, відтак, аналогічні акції сьогодні проходять у Києві, Харкові, Черкасах, Луцьку, Тернополі та Житомирі.

Учасники акції нагадали, що завтра, Верховна Рада розглядатиме питання відставки Шокіна. Натомість, на його місце президент пропонує осіб, які, на думку громадськості, не кращі за попереднього посадовця, бо представляють стару корумповану систему.

"Сьогодні олігархи і політичні клани кулуарно домовляються в Адміністрації Президента хто буде наступником Шокіна. Ми проти таких речей. Ми вимагаємо щоб завтра Верховна Рада проголосувала за відставку Шокіна і щоб обговорення, хто буде очолювати Генпрокуратуру відбувалося публічно. Всі кандидати на цю посаду мають бути попередньо озвучені суспільству", - каже очільник львівського осередку "Дорожнього контролю" Сергій Круглов.

Також в активісти вимагали зустрічі з в.о. прокурора Львівщини Мироном Тиховським, який, за їхніми словами, поставив свій підпис у листі за відставку Сакварелідзе, що, по суті, є листом на підтримку Шокіна.

"Ми вважаєм, що він поступив дуже ганебно підписавши того листа. Якщо звісно хтось не поставив цей підпис за нього, то у нього немає своєї позиції, раз він це зробив. А людина без позиції напевно не має права бути керівником такої серйозної структури і відстоювати інтереси громади", - каже керівник громадської організації "Варта 700" Наталія Шелестак.

Попри вимоги протестувальників, замість Мирона Тиховського до людей вийшов його заступник та повідомив, що прокурор в даний час перебуває на нараді і порадив зайти пізніше. Якийсь час активісти чекали на в.о. прокурора області у приймальні, проте він так і не з'явився. Відтак, йому передали два курячі яйця, "аби вони у нього були".Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share