В печері Сахари вчені знайшли нелюдські сліди

2016-03-28 11:01:22

Дивовижне відкриття зробила антрополог Еммануель Оноре з Археологічного інституту Макдональда. Вона зміряла мініатюрні відбитки долонь, залишені в єгипетській печері Wadi Sura II, і прийшла до висновку: це не є людськими відбитками, хоча і дуже схожі.

Печера Wadi Sura II, розташована в пустелі Сахара на скелястому плато Гілф Кебір, була виявлена ​​в 2002 році. Її стіни повні наскальних малюнків, виконаних вохрою. Мешканці печериі, які жили тут приблизно 10 тисяч років тому, зобразили фігурки людей, тварин. Повідомляє Barbaricum.

Деякі залишили відбитки своїх долонь. Вони наших людських розмірів. Але поруч є і дуже дрібні. Вважалося, що дрібні відбитки залишили діти. А Еммануелль Оноре взялася це перевірити. Долоньки здалися їй вже дуже крихітними.

Дослідниця відвідала кілька пологових будинків. Виміряні нею долоньки новонароджених були більші за ті, що з печери. Більш того, не підходили і долоньки дітей, що народилися семимісячними.

В Еммануелль з'явилося не менше оригінальне припущення. Спочатку вона виключила з числа живописців дрібних мавп - пальці на відбитих долоньках були набагато довше і тонше, ніж у мавп.

А ось лапки місцевих дрібних варанів підійшли, що називається, по розміру розмір. Звичайно, не самі варани створювали малюнки на стінах печери. Люди прикладали їх лапки, обмазували вохрою, щоб отримати відбитки.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share