Через забруднені ґрунти в Києві не можна садити город

2016-03-28 21:45:22

 Кількість сміття у столиці щороку зростає. Стихійні звалища забруднюють 80 квадратних кілометрів міста. Це близько десяти відсотків ­усієї території, каже еколог 40-річний Олександр Соколенко. Розповідає про нелегальні смітники Києва.

 Такі звалища ніхто не контролює. На відміну від легальних, там немає спеціальних споруд, що не дозволяють отруйним токсинам потрапляти у ґрунт і підземні води. Токсини від спалення сміття опиняються у повітрі. Найнебезпечніший бензопірен. Він осідає в організмі.

Через забруднені ґрунти в Києві не можна садити город. Овочі з нього будуть отруйні.

Стихійні смітники виникають через відсутність системи збирання та переробки відходів.

 Маємо використати досвід Швейцарії. Там у кожному місті є підприємства, що сортують чи переробляють непотріб, продовжує. Звісно, на контейнери і сміттєпереробні компанії потрібні великі гроші. У Києва їх немає. Тому треба залучати в місто іноземні інвестиції.

Зменшити кількість токсичного сміття можуть і самі жителі столиці. Для цього мають перестати користуватися поліетиленовими пакетами. Також не викидати батарейки, скло, папір. Їх краще здати у приватні пункти переробки вторсировини.

3400 використаних енергоощадних лампочок викинули невідомі на вул. Колекторній у Дарницькому районі. Містять ртуть, що випаровується. Звалище розібрали комунальники. Лампи утилізували в Кіровограді.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share