Імперія Чола контролювала південь Індії

2016-03-29 14:00:22

Імперія Чола була південно-індійською державою, що який існувала з середини 9 ст. до 13-го ст. Хоча держава була заснована протягом 9 ст., династія Чола існувала протягом більш тривалого періоду. Про це повідомляє Ancient Origins.

З різних творів Таміла, відомого як Пуранануру, світ знає список царів. Згідно з цим списком, царі Чола згадуються ще в приблизно в кінці 4-го тисячоліття до нашої ери. (Хоча ці царі часто розглядалися як міфологічні герої).

У літературі Сангама також згадуються ранні королі Чола. Ці ранні царі Чола (на відміну від тих, які вважаються міфологічний) правили в південній Індії з кінця 4-го століття до нашої ери.

Хоча Чола були підкорена паллавасами близько в 650 р., вони повернулися до влади менше ніж через сторіччя. В середині 9 ст. була створена Чола імперія.

Чола імперії була заснована в 848 р. Віджаялаєм Чола, який, ймовірно, був васалом паллавасамів. Через тривалий конфлікт між паллавасами і пандеями, Віджаялай зміг перемогти паллавасів і здобув Танджор (нині відоме як Танджавуре), місто в сучасному індійському штаті Тамілнад. Це місто стало столицею імперії Чола.

Одним з найважливіших царів Чола був Раджараджа, який правив з кінця 10-го ст. до початку 11-го. Під час його правління імперія зросла не тільки у військовій силі, але і отримала ефективну і організовану адміністрацію. В результаті він зміг ще більше розширити свою територію шляхом завоювання таких областей, як Цейлон та Мальдівських островів. Крім того, були встановлені дипломатичні відносини з Китаєм.

Чола імперія продовжувала процвітати і в руках спадкоємців Раджараджа. Але до кінця 12-го ст. імперія почала занепадати. У цей період зростали інші держави, які кинули виклик домінуванню імперії Чола в південній частині Індійського регіону. Найбільш відомим з них була Пандея, васал імперії Чола.

У 1279 році імперія Чола остаточно занепала, коли Пандея їх повністю розбила. Пандея стала новою домінуючою силою на півдні Індії.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share