Кремль не мінятиме Александрова та Єрофєєва на Савченко

2016-03-28 22:00:23

 Я побачив ваш приліт і засмутився. Це дуже демократично, але невже нікому винести валізу держсекретареві? Може, там щось цінне? Мабуть, гроші привезли, щоб краще торгуватися з ключових питань? каже російський президент Володимир ­Путін, 63 роки, держсекретареві Сполучених Штатів Америки 72-річному Джону Керрі 24 березня.

Напередодні той прибув до ­Москви із дводенним візитом.

 Коли зможемо переговорити наодинці, я покажу, що там. Це вас здивує. Буде приємний сюрприз, відповідає Керрі.

Зустріч тривала 4 год. Обговорювали врегулювання конфліктів у Сирії і на Донбасі.

 Сепаратисти практично ніколи не припиняли вести вогонь. Зараз вони продовжують стріляти навіть із важкої артилерії. Не дають ОБСЄ (Організація з безпеки і співробітництва в Європі. ГПУ) розгорнути повноцінну на­глядову діяльність, не звільняють заручників. Мінські угоди повинні негайно і повністю виконуватися всіма сторонами конфлікту. Лише після виконання Росією всіх пунктів Сполучені Штати будуть готові зняти санкції з неї, говорить після зустрічі держсекретар. Росія повинна дозволити Надії Савченко повернутися в Україну. Путін дав зрозуміти, що з цим питанням у певний час нам більше не доведеться мати справу. Рішення знайдеться.

 У нас немає розбіжностей у тому, що стосується безальтернативності виконання Мінських домовленостей, каже міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, 66 років.

 Ключові проблеми американо-російських відносин стосуються України й Сирії. На всіх зустрічах шукають вихід із цих кризових ситуацій, говорить політолог 31-річний Петро Олещук. "Приємним сюрпризом" Керрі міг назвати чергову пропозицію щодо дипломатичного врегулювання конфліктів. Яку саме дізнаємося з наступних подій.

Цей візит навряд чи вплине на подальший розвиток ситуації на Донбасі. Досі Росія не виконувала жодних домовленостей про врегулювання. До виборів президента у США (відбудуться 8 листопада 2016 року. ГПУ) нових не буде. Путін розуміє, що всі ініціативи ­Обами може скасувати його спадкоємець у Білому домі. Тому ­зараз не бачить сенсу домовлятися зі США і тягне час.

Путін не мінятиме на Савченко російських спецназівців Александрова та Єрофєєва. Вони йому не потрібні. Хоче виторгувати в Америки щось таке, що бодай символічно виглядатиме в очах Кремля перемогою. Наприклад, щоб Штати випустили Віктора Бута (російський кримінальний торговець зброєю і колишній офіцер КДБ. Ув'язнений у США на 25 років. ГПУ).Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share