Лікування аутизму: як не попастися в "лапи" шарлатанів

2016-03-29 18:22:22

Аутизм не лікується, його можна тільки подолати. І батькам слід пам'ятати, що на їх біду можуть "злетітися" різні шарлатани. Вас має насторожити опис ліків, які "можуть миттєво вилікувати вашу дитину": аутизм - це не застуда і не бронхіт, він тільки піддається корекції.

Кращі ліки

Іноді ліки використовуються для усунення деяких симптомів на початковому етапі лікування (і то не в кожному випадку). Але в будь-якому випадку ліки ефективні тільки в комплексі з психолого-педагогічною корекцією, яка відіграє найважливішу роль в компенсації цього стану.

Не витрачайте даремно сил і засобів: як можна швидше звертайтеся до таких фахівців, як дефектолог, логопед, психолог, арт-терапевт, ігротерапевт. І не думайте, що фахівці зроблять все: їх заняття побудовані таким чином, щоб залучити батьків в корекційний процес. Педагоги лише задають ритм, а батьки вдома продовжують "лікування", виконуючи всі інструкції і вказівки фахівців. Діти з аутизмом навчаються - пам'ятайте це і не вірте, якщо вам кажуть протилежне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарі назвали 10 ознак аутизму у дитини

Перш за все - дитина

"І все-таки наш" - так називається розповідь Рея Бредбері, яка, як вважають в колах, причетних до проблеми аутизму, оповідає саме про особливий дитини. Вона народилася абсолютно здоровою, але в іншому вимірі, а тому навіть своїм батькам здається зовсім не схожою на звичайних дітей.

Те ж саме відбувається і з малюком з РДА (синдром раннього дитячого аутизму). Незважаючи на можливі прояви агресії, нерозуміння звичайних речей, це, перш за все, дитина - зі своїм дитячим світом, щирими очима і правом на завтрашній день. Ваша дитина. І завдання дорослих - допомогти всім особливим дітям опинитися з нами в одному вимірі, подарувати їм нашу турботу і надію на нормальне майбутнє.

Аутизм і вакцинація: міфи і реальність

Зв'язки аутизму і вакцинації - тема, яку активно обговорюють і фахівці, і прості люди. Одні впевнені, що вакцина може викликати розлади аутистичного спектру, інші вважають, що це абсолютно не пов'язані між собою фактори. Останнім часом вчені схиляються до того, що вакцинація не викликає аутизм, але може спровокувати його прояви, якщо дитина народилася особливою, але ознаки аутизму у неї не були виражені.

Щеплення - це завжди навантаження на імунну систему, тому бувають випадки, коли воно може спровокувати посилений прояв раніше не зовсім помітних процесів. Без вакцинації аутизм все одно проявиться, просто, можливо, пізніше. І не факт, що в цьому випадку корекція буде більш успішною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ не припиняє захоплюватися неймовірною дружбою кота і дівчинки з аутизмомИсточник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share