Переселенка з Донецька проводить арт-терапію для черкащан

2016-03-29 15:39:23

Переселенка із Донецька Людмила Марченко проводить майстер-класи для людей із особливими потребами. У Черкаському реабілітаційному центрі "Перспектива" вчили підопічних робити квіти із тканини.

"Захотіли проводити майстер-класи, щоб переселенці і черкащани могли поспілкуватися, краще пізнати один одного, зайнятись творчістю.
Запрошували спочатку всіх бажаючих. Потім приїхали до людей із особливими потребами у центр реабілітації. Не знали чого чекати. Після першого майстер-класу з ними вийшли вражені. Вони перші, що запитали про наші проблеми, хотіли допомогти. Хоча самі були у візках", розповідає Людмила Марченко.

На перших заняттях вчилися робити свічки та фігурки з тіста. Матеріали організатори купують за власний рахунок.

Реабілітаційний центр призначений для людей 2030 років. Вони можуть займатися лікувальною фізкультурою, хореографією, ходити на масаж, арт-терапію та відвідувати театральну студію.

"Ці люди з особливими потребами, але ведуть дуже активний спосіб життя. Ходять на майстер-класи, баскетбольні ігри, займаються в театрі. Ставили вистави у Дніпропетровську, Запоріжжі, Львові. Там проходили фестивалі "Особливих театрів". У центрі на, так званих, вечораницях двічі на рік показуємо театральні вистави. Багато із наших підопічних навчаються зараз в університетах", говорить Ольга Нестеренко, соціальний педагог.

"На майстер-класах бачусь зі своїми друзями. У нас багато спільного. Вдома дуже нудно сидіти. Чотири роки тому почав займатися у театральній студії. Спочатку нас було четверо. Потім виросли до семи. Востаннє ставили виставу по мюзиклу "Вечори на хуторі поблизу Диканьки". Я зіграв Вакулу", розповідає Станіслав Кураса, підопічний реабілітаційного центру.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share