"Відмовилися 16 покупців. Хоча про самогубство не знали"

2016-03-28 21:55:22

 Есть квартиры, которые можно продать за два дня, а есть такие, которые продаются четыре года. У каждого брокера свои такие объекты, каже столичний брокер 39-річна Євгенія Жидкова.

У Києві майже не купують квартири поблизу кладовищ, інфекційних лікарень, залізних колій. Не беруть помешкання, де скоїли самогубства чи вбивства. Таке житло простоює роками. Не допомагає навіть зниження ціни, говорять рієлтори.

 Туго продається й елітна нерухомість, розповідає Євгенія. Ті, хто раніше нею цікавився, виїхали з країни. Якщо така квартира продається довше, ніж півроку це вина продавця. Ставлять нереальну ціну. Нині збути трикімнатку за 80 тисяч доларів важко.

Якщо в людей є кредити чи планують емігрувати, прошу ставити адекватну ціну одразу, каже рієлтор. Тоді продамо максимум за місяць. Раніше покупців цікавила відстань до метро. Тепер усі пересіли на авто. Більше уваги звертають на тих, хто живе за стіною. Сусіди перший ворог продавця. Нещодавно виставили на продаж готельку з євроремонтом за 25 тисяч доларів. Покупці ходять, але до нотаріуса діло не йде. Проблема в сусідах. На поверсі самі алкаші. Інколи сміття лінь винести, під дверима складають. Власниця не витримала. Весь поверх прибрала. У чистому під'їзді квартиру купили за тиждень.

Євгенія має свій ­топ-5 квартир, які продає роками.

 Дві з кримінальним минулим. Жінка ненавмисне вбила чоловіка. Він прийшов додому п'яний, розмахував руками. Хотіла ножем налякати, а він напоровся. Це сталося ще 2011 року. Квартиру через рік виставили на продаж. Клієнтка хотіла купувати. Домовилися про завдаток. Потім дзвонить: я в сусідів розпитала, все про вбивство знаю. Чого ви мені не сказали? Відмовилася.

В другій квартирі на Борщагівці знайшли повішеною дівчину 19 років. Житло винаймала. Після такого господарі виставили помешкання на продаж. За двокімнатну хочуть 54 тисячі. Відмовилися 16 покупців. Хоча про самогубство не знали. Атмосфера їм не подобалася. Можливо, й через ремонт, який робили 30 років тому, пояснює Євгенія.

Киянин 48-річний Данило Томаков чотири роки жив на вул. Ревуцького біля метро Харківська.

 Мусив звідти виїхати, більше не витримував, пояснює Данило Станіславович. У спеку нестерпно. Вікна відкрити не можна, бо смердить. Тягнуло зі сміттєспалювального заводу й Бортницької станції аерації. Відстійники недалеко. Коли вітер дме в наш бік, із дому хоч не виходь.

Квартиру продавали півтора року. Але нам пропонували лише 50 тисяч доларів. Відмовився, бо брав її за 80 тисяч, говорить чоловік.

Киянка Юлія Смикало, 35 років, не може продати двокімнатну квартиру в домі поблизу Байкового кладовища.

 У нас кладбище видно из окна. Люди, которые живут ближе, говорят, что еще и дым из крематория доносится, каже Юлія. Это не первая квартира, из которой я съезжаю. Раньше жила пять лет недалеко от Контрактовой площади, пока соседи не открыли хостел. Подъезд превратился в проходной двор.

Найкраще продаються квартири за 20 тисяч доларів

Якщо квартира підозріло дешева, перевіряйте документи й розпитуйте сусідів, радить 33-річна Валерія Юревич із київського агентства нерухомості.

 Не може трикімнатка в Солом'янському районі столиці коштувати 40 тисяч доларів, говорить Валерія. Дивіться на стелю. Може, квартиру регулярно підтоплюють сусіди. Принюхуйтеся, чи не смердить горілим. Навіть якщо після пожежі зробити ремонт, стіни все одно тримають запах гару. Познайомтеся з двома-трьома сусідами. Зверніть увагу, чи не працює в будинку бар. Купуєте квартиру над магазином готуйтеся щомісяця труїти тарганів і ставити мишоловки.

 Розпитуйте в господарів історію житла, радить рієлтор. Чи не було лежачих хворих, наркоманів і алкоголіків. У Святошинському районі сім років продається "трьошка". Ціна впала втричі. Там жило подружжя хворих на туберкульоз. Квартиру успадкував син. І ремонти робив, і сусідам гроші обіцяв, щоб про це нікому з покупців не говорили. А люди все одно не купують.

Швидко продаються квартири за $20 тис. Це готельки до 28 кв. м.

 Це житло без ремонту у віддалених районах. Часто без балкона, з душем або сидячою ванною. Кімната завбільшки 1416 квадратів, а кухня 3 квадратні метри. Такі є на Борщагівці й Лісовому масиві.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share