Вчені дізналися про новий маршрут Великого шовкового шляху

2016-03-29 16:01:23

Археологи дізналися про невідоме раніше відгалуження Великого шовкового шляху - найважливішої торгової артерії, що з'єднувала до XV століття схід і захід Євразії. З'ясувалося, що один з маршрутів шляху вів з Китаю у високогір'я Тибету. Про це повідомляє lenta.

У 2005 році в префектурі Нгарі (Тибетський автономний район) ченці знайшли поховання віком 1,8 тисячі років. Розкопки там почалися в 2012 році, і археологи відразу звернули увагу на велику кількість типово китайських товарів в могилі.

Вчені виявили сувої шовку з китайськими ієрогліфами, золоту маску, глиняні та бронзові судини. Крім того, були знайдені останки бутонів чайного куща.

Зазвичай вважається, що перший чай з'явився в Тибеті в VII столітті, проте чай з нгарінского поховання відноситься до II-III століть. Щоб уточнити ці хронологічні рамки, археоботанік Хуюань Лю (Houyuan Lu) і його колеги провели хімічний аналіз чайних бутонів. З'ясувалося, що за структурою чай найближчий до того, що раніше знайшли в гробниці імператора з династії Хань (II століття до нашої ери) - родовід цього сорту простежили до провінції Юннань.

Ранні контакти між Тибетом і Китаєм вказують на маловивчені відрізки Великого шовкового шляху, що проходили по високогір'ю Гімалаїв. У стародавньому світі гори були не перешкодами, а провідниками для торгівлі, технології і культури, відзначають вчені.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share