Відкрити візу до Польщі стало складніше

2016-03-29 02:10:22

Польські консульства мають суперечливу візову практику. Такий результат опитування, проведеного громадською організацією "Європа без бар'єрів". Оцінювали 18 представництв країн ЄС в Україні. Протягом місяця опитали близько 900 українців, заявників до візових центрів і консульств.

 Багато негативних відгуків отримала Польща. Хоча їхнє диппредставництво тривалий час було серед лідерів рейтингу, бо видавало найбільше віз. Нині люди скаржаться, що процедура стала складніша. Збільшився ­перелік документів, які треба ­подати. ­Розгляд ­інколи триває кілька місяців. Також оформлення візи прив'язане до місця прописки. Тобто, львів'янин не може подати документи в Києві. А ­оплатити польський сервісний збір можливо лише у двох банках, які є не в кожному місті. Наприклад, у 13 регіонах відділення є тільки в обласних центрах, розповідає Катерина Кульчицька з "Європи без бар'єрів". Як "суперечливу" оцінили візову практику Чехії, яка заявляла про готовність спростити візовий режим з Україною. Однак на практиці цього не зробила.

Цього року жодна країна не опинилася у групі з "проблемною візовою практикою", як у попередні роки. Раніше до неї входили Чехія, Велика Британія, Італія. Вони часто відмовляли у видачі віз. Мали складну процедуру реєстрації та оформлення документів.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share