Вінницькі дороги відремонтують фермери і підприємці

2016-03-29 12:06:23

Депутати вінницької обласної ради хочуть створити дорожній фонд. До нього будуть перераховувати гроші підприємці, фермери та керівники сільгосппідприємств. Їх витрачатимуть на ремонт доріг місцевого значення. Таку ініціативу подав нардеп Микола Кучер.

"Чекати, поки наші дороги зробить держава це утопія. У Гайсинському, Тростянецькому, Берщадському і Теплицькому районах сільгоспвиробники погодилися збирати гроші на ремонт доріг. Кожний зможе заплатити по 20 гривень за гектар орендованої землі. Ці гроші підуть на ремонт доріг, по яких вони їздять своєю ж важкою технікою. Дороги у селі - одна з найбільших проблем. Люди деколи не можуть нормально до райцентру добратися, швидка не може проїхати по таким дорогам, - розповіла Gazeta.ua депутат обласної ради Лариса Білозір. - Практику спільного фінансування влади і підприємців застосував Микола Кучер, як був керівником "Миронівського хлібопродукту". Торік підприємство відремонтувало 45 км доріг за 12 мільйонів гривень".

Голова обласної ради Анатолій Олійник упевнений, що підприємці з фермерами можуть в умовах відсутності державного фінансування доріг погодитися на ремонт

"Треба якось рятувати наші дороги. Зараз створення дорожнього фонду суперечить бюджетному кодексу. То ж ми працюємо з фінустановами аби на сесії це питання розглянути у законному полі, - говорить Анатолій Олійник. - У нас має бути так, як в Румунії. Виїжджає важковаговий транспорт на дорогу і платить за це гроші. Це світова практика цивілізованих країн".

Чиновник підкреслив, майже кожний район має у своєму бюджеті від 3 до 10 мільйонів гривень з продажу нафтопродуктів. Саме ці гроші і йдуть на обслуговування та ремонт доріг.

Нагадаємо, цьогоріч на ремонт українських доріг виділили 20 мільярдів гривень з державного бюджету. У переліку немає жодної дороги Вінницької області.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share