"У Підгрушної під час індивідуальної гонки заболіло серце"

2016-03-29 02:50:23

Завершився біатлонний сезон. Стартував із чемпіонату світу, що тривав у Норвегії з 3 по 13 березня. Українські спортсмени здобули медаль Сергій Семенов став третім у спринтерській гонці на 10 км.

Підсумки турніру для ГПУ підбив 59-річний Володимир Бринзак президент федерації біатлону України.

 Хлопці виступили добре. Могли мати більше, ніж одну медаль. Якби дві це було би щастя, каже Володимир Бринзак. Ще в першій гонці, змішаній естафеті, було видно Сергій Семенов перебуває в гарній формі. У спринті чудово відпрацював. Міг замахнутися і на друге місце (програв срібному призеру, норвежцю Бйорндалену 0,7 с. ГПУ). Але й "бронза" великий успіх. В індивідуальній гонці трохи відставав. Та в масовому старті знову міг виграти нагороду (посісти восьме місце. ГПУ). Дівчат замучили хвороби. Це в першу чергу стосується Юлії Джими й Олени Підгрушної. Тому розбір польотів їм не влаштовували.

Мали лише одну медаль. Де втратили решту?

 Найперше в жіночій естафеті. Олена промахнулася й пішла на штрафне коло. Перед цим мала проблеми в індивідуальній гонці. Заболіло серце. Зрозуміло, що в естафеті Підгрушна берегла себе на рівні підсвідомості. Не спрацювала на 120 відсотків через інстинкт самозбереження.

А хіба не можна було поставити когось із запасних? Для чого їх везли на чемпіонат світу?

 Про це я теж запитував тренера Уроша Велепця. Саме він наполіг, аби виступав основний склад. Запасною була Меркушина. Річ у тім, що Настя не готувалася до сезону в основній ­команді, а працювала із тренером. Велепець сказав, що не знає її можливостей і не ризикуватиме. Тому наступного сезону команда збереться у повному складі й підпорядковуватиметься головному тренерові.

Хто ще міг отримати медаль?

 Зовсім трохи забракло Олені в гонці переслідування (п'яте місце. ГПУ). Якби краще пробігла спринт, мала би менше відставання і більші шанси. Іра Варвинець промахнулася в індивідуальній гонці. Фінішувала дев'ятою. А так 100-відсотково була би медаль. З іншого боку, це біатлон. Наші суперниці теж припускалися помилок, але до медалей якось добиралися.

Ви не розчарувалися у Велепці?

 Ні. Він перший рік працює з командою. Придивляється, вивчає. З 2017-го вимагатимемо більше. А потім головний старт 4-річчя Олімпіада.

Коли представлять тренерів чоловічої збірної?

 А я не казав, що будуть нові тренери. Йшлося про посилення нинішнього штабу, що очолює Надія Бєлова. 7 квітня у міністерстві триватиме нарада. Після неї зможу назвати прізвища.

Охарактеризуйте виступи спортсменів.

 Про Семенова я вже сказав. Прима застудився, тому не міг виступати в повну силу. Підручного замучила травма спини. Він упав у Рупольдингу й на свій рівень не повернувся. Сподіваємося, надолужить у новому сезоні. Жирний суттєво додав на фініші сезону. Прогресує Кільчицький. Ткаленко вперше виступав на змаганнях такого рівня і не провалився. Олена Підгрушна мала непогані результати як для людини, що пропускала попередній сезон. На фініші трохи підвело здоров'я. Далася взнаки подорож у Канаду та США. Підгрушна погано переносить зміну часових поясів. Важко акліматизується. Але якщо згадати її вклад у золоту естафету в Рупольдингу й перемогу в спринті в Кенморі, то сезон можна охарактеризувати як удалий.

Іра Варвинець прогресує. Ідеально стріляє, трохи гірше з бігом. Джима виступила на рівні. Не зважаючи на проблеми зі здоров'ям незадовго до чемпіонату світу. Валентина Семеренко провела сезон без запалу. Та по-іншому й не могло бути, якщо згадати два попередні роки, коли вона тягла команду. Як матиме мотивацію, можемо розраховувати на вдалий сезон.

Не боїтеся провалу в разі завершення кар'єри сестер Семеренко?

 А чого боятися? Команда є. Підгрушна, Джима, Варвинець, Меркушина, Журавок, Бурдига. Є кому виступати й кому перемагати.

Біатлон. Кубок світу 2015/16. Загальний залік

Чоловіки

1.Мартен Фуркад, Франція 1151 очко

2. Йоханнес Бйо, Норвегія 820

3. Антон Шипулін, Росія 806

21. Сергій Семенов, Україна 393

32. Дмитро Підручний, Україна 232

40. Олександр Жирний, Україна 195

42. Артем Прима, Україна 175

49. Віталій Кільчицький, Україна 127

72. Володимир Семаков, Україна 34

96. Дмитро Русинов, Україна 8

103. Руслан Ткаленко, Україна 3

Жінки

1. Габрієла Соукалова, Чехія 1074

2. Марі Дорен-Абер, Франція 1028

3. Доротея Вірер, Італія 944

7. Олена Підгрушна, Україна 754

13. Юлія Джима, Україна 494

34. Ірина Варвинець, Україна 220

35. Ольга Абрамова, Україна 213

47. Валентина Семеренко, Україна 139

57. Наталія Бурдига, Україна 82

81. Надія Бєлкіна, Україна 21

103. Яна Бондар, Україна 1Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share