Велодоріжка має бути в голові

2016-03-29 04:50:22

Під час довгих "статевих" вихідних раптово потепліло. Тож кияни традиційно кинулися "на природу". Поруч із тими, хто традиційно закушував біля найближчого дерева чи куща, і тими, хто просто ходив, не закушуючи, сновигали сотні велосипедистів. Труханів острів від Парку дружби народів аж до пляжу Довбичка тими велосипедистами просто кишів.

Нове для столиці явище виявилося несподіванкою для тих, хто не був на велосипедах. Вони унеможливлювали нормальне пересування велосипедистів, постійно перегороджуючи шлях або загрожуючи збити їх.

Уважний читач запитає: а як же велосипедна доріжка крізь увесь Київ, яку нещодавно урочисто відкривала столична влада на чолі із Кличком? Немає ніякої велосипедної доріжки. І не тому, що її "прокладення" звелося до малювання ліній на вже існуючих тротуарах чи проїжджій частині. Ці лінії вже майже змили дощі. Якби навіть підлеглі Кличка облаштували справжні велодоріжки за найновішими світовими стандартами, це нічого би не змінило. Тому що велосипедна доріжка стає такою, коли нею припиняють ходити і їздити не велосипедами. Ви уявляєте собі киянина, який обійшов чи об'їхав би позначену на дорозі чи на тротуарі велодоріжку? Отож-бо! У західноєвропейських містах наших туристів упізнаєш не лише за товстими животами та сідницями, обтягнутими за троєщинською модою, а ще й за тим, що вони, на відміну від місцевих, ходять велодоріжками, щохвилини наражаючись на небезпеку бути збитими велосипедом.

Як допомогти київським, і не лише київським, велосипедистам відвоювати для себе життєвий простір у межах міста? Гадаю, ніяк. Коли кількість охочих покататися на ровері зростатиме такими ж темпами, як тепер, за кілька років їх стане якщо не стільки, то майже стільки, скільки водіїв та пішоходів. Та й самі велосипедисти це ті ж водії та пішоходи, які пересіли на ровери. І тоді вони самі навчать інших поважати себе і не займати велосипедну доріжку. Тому що ця доріжка спочатку має з'явитися в головах охочих їздити велосипедами й тих, хто їх оточує. А потім уже на вулицях та в парках українських міст.Источник: Gazeta.ua
Поделиться: Facebook share Twitter share Google share